Danışmanlarımız

Melda Özer

PLATFORM ART Eğitim ve Danışmanlık Şirketinin kurucu ortağıdır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Fakültesinden mezun oldu.

1984- 85 yılları arasında Honeywell firmasında Proje Mühendisi,

1985-87 yılları arasında Teletaş firmasında satış destek mühendisi olarak görev yaptı.

Aynı sene Berlin Teknik Üniversitesi’ndeki yüksek lisans programı dahilinde Berlin’e gitti.

Berlin Teknik Üniversitesinde Elektronik ve İşletme Bölümlerinde yüksek lisans dereceleri aldı.

1991- 93 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesinde Matematik doçenti olarak eğitim faaliyetlerini sürdürdü.

1991-1997 arasında Berlin Teknik Üniversitesi yabancı öğrenciler danışmanlığı yaptı.

Aynı yıllarda Berlin’de Siemens firmasında mobil telefon departmanında görev yaptı.

1997- 2001 yılları arasında İstanbul’da uluslararası bir eğitim firması olan TMI/Türkiye (Time Manager International) Şirketinde eğitim danışmanı olarak çalıştı.

Bu dönemde Danimarka, Almanya ve Fransa’da çeşitli yetişkin eğitimi programlarına katıldı.

İletişim Becerileri, Kişisel Gelişim, Hizmet ve Müşteri Memnuniyeti, Yönetim Becerileri Takım Eğitimleri, Duygusal Zeka ve İlişkiler alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi. Ayrıca Gülümse ve Kafa Dergilerinde bu alanlarda yazıları da yayınlandı.

1960 doğumlu Melda Özer evli ve 1 çocuk annesi olup Rüzgar sörfü, pilates, bisiklet, yüzme, kitap okuma ve edebiyat alanlarına ilgi duymaktadır.

Hakan Urhan

1976-1983 yıllarında İzmir Bornova Anadolu Lisesini, 1983 – 1988 yılları arasında da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İşletme Bölümünü tamamladı.

Üniversiteyi takiben Unilever’in üniversitede gerçekleştirdiği Yönetici Adayı programında seçilerek Lever-İş şirketine girdi. 1988/Temmuz ile 1997/Ağustos yılları arasında sırasıyla; Satış Temsilcisi, Satış Saha Bölge Müdür Yardımcısı, Promosyon Planlama Müdürü, Ticari Pazarlama Müdürü, Ürün Grup Müdürü, Satış Operasyon Müdürü rollerinde görev yaparak kişisel kariyerini gerçekleştirdi.

1997 yılında UNICA-Unilever Orta Asya/Türki Cumhuriyetler Bölgesi Şirketinde de görev yaptı.

1997 ile 1998 yıllarında Boyner Grubunun Network ve Fabrika Tekstil Mağazacılık markalarının oluşumunda görev aldı. Yine 1998-1999 yıllarında Nuh Holding bünyesinde Türki Cumhuriyetlerde gerçekleşmesi planlanan ambalaj fabrikası kurulum projesinde görev yaptı.

1999 Nisan ayı ile 2004 Ekim ayları arasında önce Ülker’in FMCG-Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründeki Atlas Gıda Paz. San. ve Tic. A.Ş. şirketinde Key Account Müşterilerden ve Lojistikten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Merkez Gıda Satış ve Pazarlama Şirketinde Satış, Pazarlama ve Lojistik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Akabinde EDT-Ev Dışı Tüketim ve Endüstriyel Ürünler sektöründeki Eksper Gıda şirketinde Genel Müdür olarak görev yaptı.

2004 yılı Kasım ayında Doğan Medyanın lider Gazete ve Dergi Dağıtım şirketi olan Yaysat-Doğan Dağıtım Satış ve Pazarlama Şirketine Genel Müdür olarak girdi. 12 yıl 3 ay bu şirkette Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Başkanı, CEO olarak görev yaptı. 2008-2009 yıllarında mevcut görevlerine ilave olarak Smile Holding İcra Kurulu üyeliği yaptı ve Smile Holding ile Doğan Dağıtım şirketlerinin birleşmesini gerçekleştirdi.

2017 yılının Şubat ayında kurucu ortağı olduğu Platform Art Eğitim ve Danışmanlık şirketinin danışmanlık bölümünü kurarak CEO görevini üstlendi.

1964 İzmir doğumlu ve 2 çocuk babası olan Hakan Urhan’ın ilgi alanları; Rüzgar sörfü, Kitesörf, Yelkencilik, Voleybol, Golf ve Tenis’dir.

Meltem Heper (tr.meltemheper.com)

Meltem’in tutkusu, Kaotik Ortamlara NETLİK kazandırarak Sağlıklı Büyümenin yolunu açmaktır.

Bu tutku onu bir Yönetim Danışmanı olarak Stratejik Konumlandırma odaklı olmaya yöneltmiştir.

Şirketlerin, Liderlerin ve Kültürlerin, tüm stratejilerini Net bir Konumlandırma ışığında şekillendirerek Global bir Çekim Merkezi olmalarına yardımcı olur.

Konumlandırma, bir kelime, kavram ya da kategoriyi Zihinde Sahiplenmektir; markayı tanımlar, ne olduğunu ve daha da kritik olarak, ne olmadığını.

Meltem, Stratejik Konumlandırmanın Netleştirilip, Güçlendirilmesini ve Sürdürülmesini sağlayan hizmet modellerini, bu konudaki yoğun araştırmaları ile global şirketlerden yeni girişimlere 25 yılı aşkın kurum içi tecrübesini sentezleyerek geliştirmiştir.

En önemli iç görüsü, Manyetik bir Marka yaratmak için, popüler taktiklerle kaynak israf etmektense, Net bir Konumlandırmanın tüm stratejilerin merkezinde olması gerekliliğidir.

Bundan hareketle, Konumlandırma’nın mucidi Al Ries ve kızı Laura Ries’in tek yetkili Türkiye ortağı olarak RIES Türkiye’yi ve cözüm ortağı Magnetic Brand Şirketini kurmuştur.

Marka sahiplerinin Stratejik Konumlandırmalarını Netleştirmeleri, tüm inovasyon ve iletişim projelerinin bu konumlandırmayı Güçlendirmesi, ve yine bu konumlandırmayı Sürdürürecek yönetim sistemlerinin kurulmasına yönelik olarak tasarlanmış hizmet paketleri ile danışmanlık yapmaktadır.

Öncesinde, Fortune 500 şirketlerinden (Unilever 15 sene) KOBİ'lere ve Start Up'lara kadar pek çok farklı kuruluşta üst düzey yöneticilik yapmış ve önde gelen Global ve Yerel markalara liderlik etmiştir.

Unilever’de Global ekiplerde muhtelif Bölgeleri ve Türkiye’yi temsil ettiği Pazarlama Direktörlüğü, BEL Group’ta Türkiye Genel Müdürlüğü, Evyap’ta Global Pazarlama Direktörlüğü, Kopaş’ta CMO, Knauf’ta Güney Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Güney Asya Pazarlama Liderliği rollerini üstlenmiştir.

Dove’dan Duru, Dalin, Cistus ve Knauf’a sayısız markayı yönetmenin ve hem B2C hem B2B iş modellerini deneyimlemenin yanı sıra, aile sirketlerinin dönüşümünde rol almış olmasının bugünkü perspektifine en az global şirket deneyimi kadar önemli katkıları olmuştur.

Kariyeri boyunca pazarlama alanında pek çok ödül almış, Capital dergisi tarafından "Türkiye'nin En Başarılı 25 Pazarlama Yöneticisi" arasında gösterilmiştir.

Meltem İlkokula ABD, İsrail ve Türkiye’de devam etmiş, orta öğrenimine 2cilikle bitirdiği Üsküdar Amerikan Lisesi’nde devam ederken 1 yıl İngiltere’de okumuş, ODTÜ İşletme’den yatay geçiş yaptığı Boğaziçi Üniversitesi İşletme’yi sınıf 10cusu ve yüksek onur öğrencisi olarak bitirmiştir. Formel eğitimine ilaveten sayısız global ve yerel eğitim almıştır. Kolaylaştırıcı Sertifikası sahibi olduğu “Tutku Testi”nin geliştirdiği modellere önemli katkısı olmuştur.

Obsesif bir okuyucu iken, yeni yeni yazmaya başlamış olup, iç görülerini blogunda paylaşmaktadır.

Boş vaktinde bile konsept yaratmanın yanı sıra en büyük zevkleri dans etmek ve şarkı söylemektir.

1971 Ankara doğumlu olan Meltem iki çocuk annesidir.

Vatana millete, Türk markalarının Globalleşmesine katkı sağlayarak hayırlı olmayı ummaktadır.

RiesTurkey.com | MagneticBrand.com.tr | MeltemHeper.com | GoingGlobing.com

“Siz Net Olduğunuzda, Mucizeler Olur” Chris Attwood, Tutku Testi Kurucu Ortağı.

Metin Pişkinoğlu

2012 yılından itibaren Mali İşler / Finans konularında danışmanlık ve ayrıca üniversite/şirketlere eğitim vermektedir.

Portland Eyalet Üniversitesin’den Master of Science; Uygulamalı İktisat ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden lisans akademik dereceleri mevcuttur. Ayrıca Citibank Bankacılık okulu CIBS te 9 haftalık Bankacılık kursuna katılmıştır.

İş hayatına İktisat Bankasın da Yönetici Adayı olarak başlamış, 92-97 yıllarında Unilever de Yönetim Muhasibi (holding, kozmetik, deterjan) ve Planlama Müdürü(deterjan) olarak çalışmıştır. Daha sonraki yaşamın da şirketler de yapılanma, şirket birleşmeleri, şirketlerin ortaklığa hazırlık (lojistik, tarım, üretim vb. iş kolların da) konuların da aktif “geçici proje yöneticisi” olarak belirli süreli yer almıştır.

2012 yılından itibaren Azerbaycan, Eskişehir Gaziantep, İzmir ve İstanbul dahil bölgeler de, çeşitli sektörlerden firmalara finansal konular da danışmanlık hizmeti vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Sektör olarak klasik üretim, pazarlama, satış şirketlerin yanında ödeme sistemleri, youtuber gibi yeni addedilebilecek sektörlerde de danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bu esnada GençLig Vakfı gibi sosyal projeler de yer almış, Trakya Üniversite Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde, Yeditepe Üniversitesi’nde “finans” üzerine dönemsel dersler vermiştir.

HBR Türkiye bloglarda finans üzerine yayınlanmış yazıları mevcuttur.

1964 doğumlu olup, evli 2 çocuk sahibi olup, genel ilgi alanı olan finans üzerine güncel literatürü takip edip, yazılar yazmaktadır.

Hilal Aydın Özcan(hilalpsikolojikdanismanlik.com)

Hilal Psikolojik Danışmanlık’ın kurucusudur.

İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı.

2000 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra İstanbul’a yerleşti. 2001-2002 yılları arasında Demir Hayat Sigorta Şirketi’nde Anlaşmalı Kurumlar Departman Sorumlusu olarak, 2002-2003 yılları arasında ise Vatan grubu bünyesindeki Gülümse Dergisi’nde Editörlük yaptı.

2013 yılında kariyerinde önemli bir değer olacak ‘Psikoloji Bilimi Yetkinliği’ hedefini koyarak, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne girdi ve 2018 yılında mezun oldu. Bununla da yetinmeyerek 2018 yılında İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında başladığı yüksek lisansını 2020 yılında tamamladı. Klinik Psikoloji’nin yanı sıra Aile Danışmanlığı eğitimi de aldı ve bu alanda da uzmanlaştı.

Hem çalışıp hem okuduğu ilk üniversite yıllarında bir süre eğitimcilik de yaptı. Takip eden süreçte staj, kısa ve uzun süreli işler sayesinde televizyon, iletişim ve kamera arkası gibi pek çok farklı sektörü tanıma şansını yakaladı.

2019 yılında okurlarıyla “Kalbimin Kendine Göre Nedenleri Vardı” isimli ilk romanını buluşturdu.

2020 yılında “Kendin Olmak” isimli söyleşisiyle ortaokul, lise ve üniversitelerde binlerce öğrenciye ilham kaynağı oldu ve farkındalık yarattı.

Birlikte çalışan çiftler, takım terapisi, iş yaşantısında algı ve kaygıları yönetme alanlarında Platform Art ile birlikte bilimsel yaklaşımları içinde barındıran yeni atölye programları hazırladı.

Yakında okurlarıyla buluşturacağı yeni iki kitabının hazırlıklarını sürdüren Hilal Aydın Özcan evli ve 1 çocuk annesidir. İlgi alanları; felsefe, insan, okumak, yazmak, moda, seyahat, dans, yürüyüş’tür.

İrem Urhan

Üsküdar Amerikan SEV'den mezun olduktan sonra, Koç Lisesinde lise eğitimine başlayan İrem, 10. sınıfta gittiği Amerika'da Northfield Mount Hermon Lise'sinde lise eğitimini yüksek onurla tamamladı. NMH'de Kıdemli Dans Takımına kabul edildi ve 3 yıl boyunca birçok resitalde dans etti. Lise son sınıfta Model Birleşmiş Milletler'de tartışma stratejileri hakkında öğrenci-öğretmenlik yapmaya başladı ve birçok uluslararası konferansta İnsan Hakları ve Güvenlik gibi konseylerde münazaralara katıldı.

Northfield Mount Hermon Lisesi'nden mezun olduktan sonra University of California San Diego'da İşletme Mühendisliği okudu. Akademik aktivitelerinin yanı sıra, Braille Enstitüsü'nde görme engelliler için sesli kitap oluşturma, bilgisayar kullanmayı öğretme ve yaşlılar için bakım evlerinde günlük aktiviteler (puzzle oynama, spor yapma, kitap okuma konuşma v.b) oluşturma gibi sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra San Francisco'da bir startup şirketi olan Partnerize'da İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılında PwC'nin Silikon Vadisi ofisinde Risk Dijital ve Teknoloji bölümünde Bilgi Sistemleri, Otomasyon, Süreç Geliştirme ve ERP sistem konfigürasyonları konularında çalışmaya başladı. 2020 yılında erken terfi ederek Senior Associate rolüne atandı. 2021 yılında PwC RATEC Teknoloji Etkinleştirme Merkezi’nden davet aldı ve kalite, standardizasyon, maliyet verimliliği arttırma projelerinde görev alarak kariyerinde önemli bir adım daha attı.

1994 doğumlu olan İrem Urhan’ın hobileri arasında müzik, bale, dans, spor ve seyahat yer almaktadır.

(Visited 635 times, 1 visits today)